5 najpogostejših poškodb mobilnih naprav

Tehnik Maks
Tehnik Maks
Pred 13 dnevi
·
Čas branja: 4 min
·
Poslušaj vsebino

Mobiteli, tablice in računalniki se zdijo vzdržljivi, a dovolj je že majhna neprevidnost in lahko se zgodi katastrofa.

Vsem nam je že kdaj nepričakovano padel mobitel iz žepa ali se nam polil kozarec vode po mizi, kjer je bil prenosnik. V Telekomu Slovenije se zavedamo, kako pomembne so vam vaše naprave. Zato smo pripravili seznam 5 najpogostejših poškodb in nasvetov, kako jih lahko učinkovito preprečite ali omilite posledice.

Če se nesreča vseeno zgodi, pa ne skrbite, z zavarovanjem naprav Brezskrbni lahko zavarujete svoj pametni telefon, tablični računalnik ali drugo mobilno napravo pred nepričakovanimi dogodki – od nenamernih poškodb do zlonamernega uničenja in celo tatvine mobilnika

1. Padec mobitela

Padec mobilnega telefona iz roke, padec iz žepa ali z mize so najpogostejši vzroki za poškodbe. Rezultat je pogosto počen zaslon, okrušeni robovi, v najslabšem primeru pa tudi notranje poškodbe, ki zahtevajo servis mobilnih telefonov.

Kako se izogniti:

  • Kakovosten ovitek za telefon: Kakovosten ovitek dobro zavaruje mobitel pred udarci in praskami. Pri Telekomu Slovenije ponujamo široko izbiro ovitkov za telefone različnih stilov in stopenj zaščite.
  • Zaščitno steklo: tanko, a močno zaščitno steklo bo preprečilo praske in razpoke na zaslonu vašega mobilnega telefona. Poiščite ga v ponudbi dodatne opreme Telekoma Slovenije v razdelku Zaščita za zaslon.

2. Poškodbe z vodo

Mobitel je že marsikomu padel v stranišče, lahko ga polijete s kavo, vodo ali ga ujame močan dež. Tudi če se zdi, da z napravo po takšnem dogodku ni nič narobe, lahko vlaga sčasoma povzroči korozijo in poškoduje notranje komponente vašega pametnega telefona.

Kako se izogniti:

  • Vododporen ovitek: Če pogosto preživljate čas ob vodi (plaža, bazen), razmislite o vodoodpornem ovitku za telefon.
  • Previdno ravnanje: Izogibajte se uporabi mobilnika v kopalnici in bodite pozorni, kam odlagate napravo, ko imate na mizi pijačo.
Mobilni telefon v morju.

3. Ekstremne temperature

Pametni telefon ni ljubitelj ekstremnih temperatur. Predvsem poleti bodite pozorni, da ga ne pustite izpostavljenega neposredni sončni svetlobi ali v vročem avtomobilu, saj lahko pride do pregrevanja baterije in drugih notranjih poškodb. Tudi ekstremni mraz mu ne prija.

Kako se izogniti:

  • Ne puščajte ga v avtu: Poleti in pozimi nikoli ne puščajte mobilnega telefona v parkiranem vozilu.
  • Zaščita pred mrazom: V zelo mrzlih dneh nosite telefon blizu telesa, v notranjem žepu.

4. Sedenje na telefonu

Če nosite telefon v zadnjem žepu, se hitro lahko zgodi, da nanj nesrečno sedete. Rezultat je lahko polomljen zaslon, upognjeno ohišje ali druge notranje poškodbe zaradi pritiska.

Kako se izogniti:

  • Ne nosite ga v zadnjem žepu: Navadite se, da mobilni telefon shranjujete v sprednji žep, torbico ali nahrbtnik.
  • Ovitek: Čeprav ne bo popolnoma preprečil poškodb zaradi sedenja, lahko robustnejši ovitek za telefon nudi nekaj dodatne zaščite.
Telefon V Zadnjem Zepu

5. Nepravilno čiščenje

Seveda je pomembno, da svoj pametni telefon redno čistite, vendar lahko z uporabo neprimernih materialov ali premočnih kemikalij naredite več škode kot koristi. Grobe krpe ali agresivna čistila lahko poškodujejo zaslon in druge občutljive dele. Preberite, kako pravilno očistiti mobilni telefon.

Kako se izogniti:

  • Uporabljajte namensko čistilo in krpo iz mikrovlaken: Za čiščenje mobilnega telefona uporabljajte ustrezne pripomočke za vzdrževanje mobilnih naprav, kot je mehka krpa iz mikrovlaken in po potrebi namensko čistilo za zaslone.
  • Čistite nežno: Bodite previdni, še posebej pri čiščenju zvočnikov, priključkov in gumbov.

Zavarovanje naprav Brezskrbni – vaša dodatna plast zaščite

Kljub skrbnemu ravnanju se nesreče z mobilnimi napravami lahko zgodijo vsakomur. Da bi bili resnično brez skrbi, vam Telekom Slovenije v sodelovanju z Zavarovalnico Triglav ponuja storitev Zavarovanje naprav Brezskrbni. Ta storitev ščiti vaš mobitel, tablico, pametno uro ali prenosni računalnik pred nepredvidljivimi dogodki, kot so nenamerne poškodbe, poškodbe zaradi tekočine, tatvine in zlonamerna uničenja.

Zavarovanje je na voljo že od 1,49 € na mesec, pri čemer se ob nastopu zavarovalnega primera ekonomska zastarelost naprave (amortizacija) ne upošteva. Na voljo so različni paketi, ki vključujejo kritje različnih nevarnosti.

Zavarovanje lahko sklenete na prodajnih mestih Telekoma Slovenije, pri pooblaščenih prodajalcih, preko klicnega centra ali v E-trgovini Telekoma Slovenije. V primeru škodnega dogodka lahko škodo prijavite hitro in enostavno preko spleta ali s klicem na škodni center.  

Za več informacij in sklenitev zavarovanja obiščite Zavarovanje naprav Brezskrbni.