Uporabnikom na optičnih povezavah je uporaba vmesnikov Ruckus za prenos IP-televizijskega signala odsvetovana. Kompleta Ruckus MF3811 in VF3825 namreč podpirata starejši brezžični standard WiFi 3 (802.11g), ki sicer omogoča teoretične hitrosti do 54 Mbit/s, vendar v praktični rabi v idealnih radijskih pogojih prenos podatkov ne presega 20 Mbit/s. Pasovna širina IP-televizijskih programov na optičnih povezavah lahko presega razpoložljivo prepustnost, ki jo ponujajo vmesniki Ruckus.
Na sliki napravi Ruckus so s številkami označene lučke, razlago stanja lučk pa najdete v spodnji tabeli.
Vmesnika Ruckus (pri modemu in pri TV-komunikatorju) izklopite iz električne vtičnice in ju čez nekaj sekund priklopite nazaj.
Ko lučka 1 (antene) na oddajnem vmesniku Ruckus pri modemu stalno sveti, je pripravljen za delovanje. Za delovanje morajo na oddajnem in sprejemnem vmesniku pri TV-komunikatorju Ruckus svetiti lučke 2 (napajanje), 3 (lokalno omrežje) in 4 (brezžično omrežje).
Lučka 5 (kakovost signala) prikazuje, ali so pogoji za prenos televizijskega signala optimalni. Če lučka 5 utripa ali se pojavljajo motnje v delovanju televizije, vmesnike Ruckus postavite čim dlje od preostalih naprav, ki lahko vplivajo na delovanje – modem, brezžični usmerjevalnik ali druge naprave, ki oddajajo radijski signal.
Če se še pojavljajo motnje v delovanju televizije, TV-komunikator z modemom povežite neposredno z mrežnim kablom in tako preverite, ali je težava v prenosu podatkov prek vmesnikov Ruckus. Za povezavo naprav lahko uporabite tudi sistem PLC, ki podatke prenaša prek obstoječega električnega omrežja. Več o sistemu PLC.